Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Young Europeans for Global Development (EuropeAid)

JSVC „Deineta“ kartu su partneriais EstYES (Estija), JASMA (Latvija), CuCo (Vokietija), INEX-SDA (Čekija) vykdo bendrą Europos sąjungos EuropeAid programos projektą „Young Europeans for Global Development“, kurio tikslas yra didinti visuomenės sąmoningumą vystymosi klausimais ir skatinti vystomaji švietimą Europos sąjungoje, skleisti informaciją apie Jungtinių Tautų tūkstantmečio vystymosi tikslus. Šis projektas yra dviejų metų trukmės ir jis buvo pradėtas vykdyti 2013 metų sausio pirmąją dieną.

Internetiniame puslapyje www.contribute-to-change.eu galite rasti daug įdomios informacijos apie šio projekto įvykusias ir dar tik vyksiančias veiklas tokias kaip: tarptautinės konferencijos ir jaunimo stovyklos sugrįžusiems savanoriams. Be kita ko, šiame puslapyje rasite straipsnių apie tarptautinius tyrimus, vertinimus ir praktinį požiūrį į tarptautinę savanorystę ir vystymasi.

Informaciją apie visų penkių partnerių vykdomas veiklas, bei straipsnius ir nuorodas, susijusias su savanoryste bei visuotiniu vystymusi, rasite šio projekto Facebook puslapyje www.facebook.com/yegd2013

Pirmieji „Young Europeans for Global Development“ metai

Pirmieji projekto metai buvo gana dosnūs JSVC „Deineta“ organizacijai. Pirmasis žingsnis įgyvendinant šį projektą buvo savanorių klubo įkūrimas. Prie klubo įkūrimo prisidėjo partneriai iš INEX-SDA (Čekija) organizacijos, kurie maloniai sutiko pasidalinti savo patirtimi, kadangi jų savanorių klubas buvo įkurtas jau prieš vykdant projektą. „Deineta“ savanorių klubas yra vieta, kurioje gali sutikti aktyvių žmonių, keistis patirtimi, pasinaudoti klubu kaip platforma įgyvendinant savo iniciatyvas ir projektus ar prisijungti prie šio projekto įgyvendinimo.

Buvo suorganizuoti keturi vietos partnerių susitikimai su Lietuvos nacionaliniais/regioniniais parkais ir viešosiomis bibliotekomis, kurių metu buvo pristatytos būsimos metų veiklos, aptartos bendradarbiavimo galimybės vykdant bendras veiklas ir renginius, derinami organizaciniai klausimai.

JSVC „Deineta“ labai džiaugiasi galėjusi organizuoti „Young Europeans for Global Development“ projektą vykdančių partnerių susitikimą, kuris praėjo labai sklandžiai. Susitikimo metu buvo aptarinėjama finansinė projekto pusė, daromi reikalingi pakeitimai sėkmingesniam projekto įgyvendinimui.

2013 metų lapkričio 24 – 30 dienomis, po Lietuvą keliavo savanorių karavanas skleisdamas gražią savanorystės idėją ir informaciją apie ekologiją ir tūkstantmečio vystymosi tikslus. Savanorių karavaną sudarė penki savanoriai iš Lietuvos, viena savanorė iš Kipro ir du savanoriai atvykę iš kaimyninės Latvijos. Karavanas keliavo šiaurine Lietuvos dalimi aplankymas tokias organizacijas kaip: Žemaitijos nacionalinį parką ir Platelių gimnaziją, Kurtuvėnų regioninį parką ir ten įsikūrūsį daugiafunkcinį centrą, Bazilionų mokyklą, Gražutės regioninį parką ir miestelio mokyklą, lankėmės netgi Ignalinos savivaldybėje, kurioje buvo susitikimas su Ignalinos jaunimu ir po kurio Ignalinos laikraščio žurnalistė parašė puikų straipsnį apie šį keliaujantį karavaną. Skubame pasidžiaugti, kad po karavano apsilankymo Kurtuvėnų daugiafunkciniame centre, savanorystės įkvėptas jaunimas įkurė savo jaunųjų savanorių klubą ir pravedė savo pirmąjį renginį prabėgus vos kelioms savaitėms po karavano.


2014 – ųjų metų savanorių karavanas yra planuojamas rugsėjo mėnesį, tad jeigu susidomėsite dalyvavimu šiame karavane, kreipkitės tomas@deineta.lt

Gruodžio penktą dieną savanoriai šventė tarptautinę savanorystės dieną. JSVC “Deineta” kolektyvas, padedant aktyviems savanoriams organizavo renginį Vytauto Didžiojo universitete. Šio renginio metu jaunimas galėjo sužinoti daugiau informacijos apie savanorystės galimybes Lietuvoje ir užsienyje, projektą “Young Europeans for Global Development”, Deinetos savanorių klubą bei uždėti savo plaštakos antspaudą ant būtent šiai progai, vaikų globos namų “Atžalynas” auklėtinių nupiešto plakato. Po kelias valandas trukusio renginio visi skubėjo į Rotušės aištę, kur susitiko Kauno miesto savanoriai ir surengė eiseną senamiesčiu ir visa Laisvės alėja. Po šios gražios akcijos visi eisenos dalyviai linksminosi vakarinėje dalyje stebėdami savanorių apdovanojimus.

Projekto naujienos:

Naujienlaiškis nr. 1

Naujienlaiškis nr. 2

Naujienlaiškis nr. 3

Naujienlaiškis nr. 4

Naujienlaiškis nr. 5

Naujienlaiškis nr. 6

Naujienlaiškis nr. 7

Naujienlaiškis nr. 8.

Dviejų konferencijų memorandumai:

2013 Ryga

2014 Kaunas

Projekto metu sukurta knyga:

A Guidebook for Global Education in International Volunteering (EN)

A Guidebook for Global Education in International Volunteering (LT)

Tarptautinės savanorio dienos įspūdžiai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, ČekijojeVIDEOĮvaizdis pagal: reprezentacija.lt