Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Tarptautinės jaunimo savanoriško darbo stovyklos

Nusprendei pabandyti? - visas stovyklas gali rasti E-VET duomenų bazėje. O jei dar ne, skaityk toliau! :)

JSVC Deineta yra Europos savanoriškos tarnybos organizacijų Aljanso (1982) narė. Šį tinklą sudaro net 48 organizacijos iš 29 pasaulio šalių Europoje, Azijoje ir Amerikos žemyne. Aljanso organizacijos savo šalyse kasmet rengia tarptautines savanoriško darbo stovyklas bei siunčia jaunimą dalyvauti partnerių stovyklose užsienyje. Per metus įvykdoma apie 2000 stovyklų, kuriose dalyvauja net 18000 savanorių. Tarptautinės savanoriško darbo sotvyklos, tai unikalus būdas suburti jaunimą iš įvairių pasaulio šalių bendram tikslui, – padėti konkrečioms vietos bendruomenėms gamtosaugos, socialinėje, kultūrinėje ir kitose srityse.

Laikas ir trukmė. Tarptautinės jaunimo stovyklos organizuojamos ištisus metus, tačiau daugiausiai jų vyksta vasaros metu. Stovyklų trukmė 2-3 savaitės.

Amžius. Į stovyklas dažniausiai susirenka 18-25 metų jaunimas. Tačiau neverta nusiminti nei jaunesniems, nei vyresniems, nes galite rasti stovyklų ir kitoms amžiaus grupėms, pvz., paaugliams (16-17 m.) arba vyresnio amžiaus žmonėms, net ir senjorams ar šeimoms.

Kalba. Oficiali tarptautinių darbo stovyklų kalba dažniausiai yra anglų, tačiau ir kalbantys vokiečių, italų ar ispanų kalbomis tikrai susiras sau tinkamas stovyklas.

Kelionė. Paliekame jums laisvą pasirinkimą, t.y. kelionę perkate bei ja rūpinatės patys; ieškote jums priimtiniausio keliavimo būdo: lėktuvu, autobusu, savo automobiliu ar autostopu. Tai priklauso nuo jūsų finansinių ir kitų galimybių.

Draudimas. Draudimu savanoriai turi pasirūpinti patys, tačiau pasitaiko, kad stovyklos dalyvius apdraudžia ir priimanti organizacija.

Dalyviai. Dalyvauti stovyklose gali visi, nepriklausomai nuo socialinės padėties, išsilavinimo, tačiau atitinkantys konkrečios stovyklos amžiaus grupę. Dalyvavimas stovyklose yra individualus, – JSVC Deineta nesudarinėja grupių ir dalyvių grupėmis nesiunčia.

Darbas. Tai viena iš pagrindinių idėjų, dėl kurių visame pasaulyje yra organizuojamos tokio pobūdžio stovyklos. Esmė – suteikti pagalbą, padaryti kažką gero ir naudingo. Darbas nesudėtingas, nereikalaujantis daug fizinių jėgų bei specialaus pasiruošimo. Tai puikus bendravimo būdas. Darbo dienos trukmė 4-5 val., po to – laisvalaikis ir, be abejo, pramogos.

Laisvalaikis. Jis daug priklauso nuo jūsų pačių t.y. nuo jūsų idėjų, pasiūlymų. Stovyklos vadovas padės jums įgyvendinti pačius įvairiausius sumanymus. Dažniausiai stovyklautojai lanko šalies ir regiono įžymias vietoves, keliauja dviračiais, baidarėmis, rengia vakarėlius, konkursus, sportuoja ir t.t..

Maitinimas. Maistas įvairus. Tai vėl daug priklauso nuo jūsų sugebėjimų ir “skonio”, nes pusryčius, pietus ir vakarienę stovyklautojai dažniausiai gaminasi patys. Dažnai priimanti organizacija skiria pinigus, o jūs perkate ir gaminate tai, kas jums patinka. Įsivaizduokite, kaip įdomu, kai vieną dieną maistą gamina italai, kitą dieną japonai ar amerikiečiai, o dar kitą dieną jau jūs visus vaišinate bulviniais blynais ir šaltibarščiais… Tiesa, kartais jūs turėsite stovyklos virėją ir maistu patiems rūpintis neteks. Beliks tik mėgautis dažniausiai tos šalies patiekalais.

Dalyvių skaičius stovyklose. Tam, kad pajustumėte tikrai draugišką ir šiltą atmosferą, stengiamasi, jog vienoje stovykloje būtų ne daugiau kaip 10-16 dalyvių. Toje pačioje stovykloje gali būti ne daugiau kaip po 2 dalyvius iš tos pačios šalies, pvz., du japonai, du anglai, du amerikiečiai, du lietuviai, du ispanai ir t.t.

Pasirinkimo galimybės. Galima pasirinkti ne tik pageidaujamą šalį bei laiką, bet ir vietovę. Pvz.: jeigu pernai buvote Prancūzijoje prie Paryžiaus, šiemet galite keliauti į stovyklą Alpėse ar prie Atlanto vandenyno. Jeigu jau buvote Italijoje prie Neapolio, šiemet galite atostogauti Sicilijoje.

Dalyvio mokestis. Dalyvio mokestis už tarptautinę stovyklą užsienyje – 99 Eurai. Apgyvendinimas, maitinimas, stovyklos programa dažniausiai nekainuoja. Dalyvio mokestis negražinamas, nebent stovykla neįvyko dėl organizatorių (siunčiančios ar priimančios šalies) kaltės.

Papildoma informacija. Visada iškyla įvairių klausimų: „gal kas jau buvo Prancūzijoj ar Ispanijoj (ar kur kitur), gal galėtų papasakoti apie tai, suteikti informacijos, kurios nerandu čia?..“ Taip, tikrai galėtų! Dėl papildomos informacijos galite bet kada parašyti ar atvykti į mūsų organizaciją. Su daugeliu keliavusių mes palaikome glaudžius ryšius, tad išsamiau galėsime papasakoti apie daugelį šalių.

Nusprendei pabandyti? – visas stovyklas gali rasti E-VET duomenų bazėje.

Įvaizdis pagal: reprezentacija.lt